Kdo je králem sociálních sítí?
Ptáte se, kdo vévodí sociálním sítím? Není to Justin Bieber, Madonna nebo snad Jennifer Lopez. Správná odpověď je George Takei. S 10 milióny fanoušků na Facebooku, 1,85 milióny sledujících na Twitteru a 893 tisíci na Instagramu se může právem nazývat králem sociálních sítí.
Tento americký herec se nejvíce proslavil rolí ve Star Treku. Narodil se v Americe před 79 lety, má však japonské předky. I když už uplynulo 50 let od jeho nejslavnější role, patří mezi jedny z nejsledovanějších celebrit, a to především díky jeho online úspěchu.
Jak to všechno začalo
Během 2. světové války žil po dobu tří let v americkém internačním táboře určeného pro občany japonského původu: „Jednoduše proto, že jsme vypadali jako ti, co bombardovali Pearl Harbor.”
„Zvýšit povědomí lidí se stalo mým životním posláním, protože historické knihy o těchto tématech mlčí.” Na základě svých zkušeností napsal muzikál Allegiance, který byl poprvé představen na Broadwayi v roce 2012 a hrál se po dobu tří let. Ještě předtím začal Takei „fušovat” do sociálních sítí a přispíval na svůj blog. Aby získal publikum pro svůj muzikál, rozhodl se využít sociální média.
Takei tým
V současné době je online značka George Takei tvořena skupinou několika lidí: „Říkáme jim Takei tým,” říká George. „A díky nim se mohu věnovat účinkování v televizi a dalším věcem. Přicházejí s novými nápady a já jsem jim za to nesmírně vděčný.”
Řada jeho fanoušků mu také posílá náměty na nová témata. Ty George Takei pravidelně zveřejňuje na svých profilech. „Pokud se rozhodnu zveřejnit text či fotografii od fanoušků, jsou nesmírně vděčni za to, že sdílím jejich nápady s mými 9,8 milióny fanoušků. Já však z toho také těžím. Přinášejí mi nové a zajímavé nápady, které mi pomáhají získávat nové fanoušky.“
Čtete také
zdroj foto: facebook.com/georgehtakei/
Síla sociální sítí
Sociální sítě jsou podle Takeia místem, které slouží pro poučení a poznání světa, ve kterém žijeme. V poslední době se řada jeho příspěvků točí kolem voleb příštího amerického prezidenta, a především pak kolem Donalda Trumpa. „Sociální sítě jsem začal využívat ke vzdělávání lidí o americké historii – můžeme se dopouštět chyb. Pokud je země ovládána strachem, můžeme se dopustit strašných chyb na nevinných lidech. Především teď, když máme tak nebezpečného člověka ucházejícího se o prezidentské křeslo. Musíme dát lidem vědět, co je to ve skutečnosti za člověka.”
Jak se vyrovnat s kritikou
Takei vám také poradí, jak na negativní ohlasy. Mít milióny sledujících může znít úžasně, na druhou stranu se budete potýkat s celou řadou negativních ohlasů. „Existují křehké osoby, které negativní ohlasy doslova zničí. Někteří lidé to berou až příliš vážně – to byl i můj případ a popravdě, cítil jsem se hrozně. Je tu řada doslova zákeřných lidí, kterým anonymita dovoluje neomezenou kritiku. A jak jsem se rozhodl s nimi naložit? Ignorovat je, to je celé.”
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!