Vyměnili byste dlouhověkost za neplodnost?


Vyměnili byste dlouhověkost za neplodnost?

Zdroj: pixabay.com

Podle výzkumu korejských vědců se eunuchové dožívali v průměru o patnáct let déle než plnohodnotní muži. Impulsem k výzkumu byl nález hrobky čínského korunního prince dynastie Tang. Tehdy se vědci začali zabývat tím, proč byl Zhanghuai vykastrován. Díky tomuto faktu následné studie prokázaly, že eunuchové se dožívají vyššího věku. O mnoho let později korejští biologové zjistili, že pokud se zbavíte varlat, zvýšíte svoji životnost o deset až devatenáct let.

 

Korejská studie, poprvé publikovaná v roce v časopise Current Biology, analyzovala genealogické záznamy dlouhé řady eunuchů sloužících císařskému dvoru dynastie Chosun v Koreji v letech 1392 až 1910. Ze záznamů vědci získali podrobné údaje o narození a úmrtí 81 vykastrovaných jedinců, kteří měli průměrnou životnost 70 let. Muži, kteří byli tohoto zásahu ušetřeni, se v té době dožívali maximálně 55 let.

Ke korejské studii byl například doktor Steven Austad, který studuje biologii stárnutí na univerzitě v Alabamě v Birminghamu, zpočátku skeptický. „Co mě opravdu zaujalo, bylo tvrzení, že tři z eunuchů překročili hranici stovky, což je několikanásobek staleté míry moderních japonských mužů,“ nechal se slyšet.

Varlata produkují drtivou většinu testosteronu, eunuchové ho tolik nemají. „Existují skutečně přesvědčivé důkazy, že ženské reprodukční hormony mohou posílit imunitní systém a mužské reprodukční hormony ho naopak potlačují,“ tvrdí vědec s tím, že zároveň existuje spojení mezi testosteronem a kardiovaskulárním zdravím.

Muži jako vlastníci testosteronu mají tendenci trpět na infarkty v mnohem mladším věku než ženy. Proto je slabší pokolení o několik let přežívá. Nemají totiž tolik testosteronu jako muži.

„To platí pro každou kulturu a socioekonomickou úroveň. Není to jen srdeční onemocnění, které zabíjí muže dříve, jedná se o všechno od chřipky po rakovinu i onemocnění plic. Data jsou neuvěřitelně šokující,“ dál uvedl Steven Austad, který potvrzuje, že kastrace, tedy konkrétně orchiektomie, chirurgické odstranění obou varlat, nikoliv penisu, ideálně před nástupem puberty nebo po ní, má s ohledem na prodloužení života své opodstatnění. Ovšem nic není černobílé.

Pokud se kastrace provede v raném věku, má mnoho pozitivních účinků na zdraví, pokud se však v eunucha muž změní v pozdějším věku, už to tak přínosné není. To snad jen pro ty, kteří by o tom chtěli přemýšlet. Navíc kastrace má i další účinky. Slábne vám hlas, ztrácíte chuť na sex, to, že nemůžete mít děti, je jasné. Takže možná raději pár let oželet, ale zato si užít život chlapa se vším, co k tomu patří.

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |