MENU - zobrazit / skrýt

Billiard - Buďte lepší než soupeř


Billiard, pool, kulečník, říkejte tomu jak chcete. Tahle hra je každopádně dobrá zábava hlavně v hospodě. Billiard můžete hrát jen tak pro radost nebo o peníze, záleží na Vás. Určitě však budete chtít být lepší než Vás soupeř, je jedno jestli je to Váš kámoš, chlap od vedlejšího stolu nebo kdokoliv. Vy chcete vyhrát! Obzvlášť, když jsou v baru pěkný holky, musíte se přece ukázat, a ne bejt ňákej "looser".

Začínáme

Základem při téhle hře je vyhranost. Čím víc hrajete tím líp to půjde. Získáte daleko lepší odhad na odraz billiardových koulí.

5 způsobů jak být lepší

1 - Tágo : Většina hospodských tág má ňákou vadu, jsou ohnutá, prasklá a podobně, to vše ovlivňuje kvalitu Vaší hry. Běžte a kupte si tágo vlastní, výběr záleží čistě na Vás. Někomu vyhovuje lehčí tágo někomu zase těžší.

2 - Křída : Stejně jako tágo je i křída v hospodě či jinde většinou to nejlevnější na trhu. Špatně se s ní kříduje tágo, proto je lepší přinést si svojí a kvalitnější, pak se vám nemůže stát že tágo sklouzne po kouli. A když nemáte tu možnost křídujte častěji, klidně i po každém šťouchu.

3 - Hrajte lehce a plynule : Tágo držte pevně. Je lepší dát menší ránu a přesnou než do toho třísknout. I když se trefíte do kapsy tak se Vám může stát, že se koule odrazí ven, zatímco při menší ráně by se hezky skutálela do díry.

4 - Používejte hrábě : Pokud nevíte co to je, tak hrábě jsou takové držadlo na tágo. Když je koule - váš šťouch ve velké vzdálenosti od Vás a špatně by se Vám hrálo neváhejte a použijte hrábě.

5 - Nenechte se rozhodit : Jestliže se Vám nedaří podle představ, nenechte se tím rozhodit a hrajte pořád svoji hru. Každá prohra je k něčemu dobrá a každou hrou jste lepší a lepší.

- nečekejte že po přečtení tohoto článku budete hrát jak Tom Cruise ve filmu Barva peněz ale určitě se zlepšíte. 

Pravidla hry

8 Ball

Je jednoduchá billiardová hra, kterou mohou hrát hráči na různé úrovni. Jeden hráč hraje na plné koule (číslo 1 až 7), zatímco soupeři hrají na pruhované koule-půlky (8-16). Ten hráč, který jako první umístí všechny koule do děr a zahraje poslední osmou kouli je vítěz.

Kulečník Billiard - Zahájení hry - rozstřel

Koule se umístí na billiardový stůl jak je ukázáno na obrázku billiardu. Soupeři si hodí mincí, kdo bude začínat. V následující hře začíná poražený z předchozí hry. Hrací koule musí být umístěna za hlavní čáru. Hráč musí při rozstřelu buď střelit kouli do díry nebo odrazit alespoň 4 koule od kraje. Pokud hráč zkazí rozstřel, soupeř má možnost buď pokračovat s rozehranými koulemi, nebo začít rozstřel znovu.  

Pokud spadne osmá koule do díry při rozstřelu:

Hráč má možnost pokračovat ve hře s možností vynesení osmé koule, nebo postavit koule do základního postavení a začít hru znovu.

Pokud při rozstřelu spadne hrací koule do díry:

všechny vhozené koule zůstanou v dírách, kromě osmé koule, která je vynesena zpět, soupeř má hrací kouli v ruce a může jí umístit kdekoliv za hlavní čáru a střílet na všechny koule, které nejsou za hlavní čárou.

Hra kulečník / billiard - 8 Ball:

- Po rozstřelu, bez ohledu na to, jaké koule spadly do děr, stůl je otevřen s výběrem plných a pruhovaných koulí, které budou určeny dalším daným spadnutím koule do díry
- Hráč, který správně vhodí koule do děr pokračuje ve hře tak dlouho, až nehodí, nebo udělá chybu.
- Až vhodí všechny koule, může hrát na 8 kouli.
- Vždy musí předem říct díru, do které hraje, dokonce i když je to naprosto jasné.
- Hráči, kteří umístí podle pravidel všechny koule z jejich barvy a osmou kouli, vyhrává.

  •  
  • Hra kulečník / billiard - chyby:

- přestřelení koule
- startovní střela ? umístění hrací koule do díry nebo přestřelení hrací koule.
- hýbání nebo dotýkání se jakékoliv koule jinak než je dáno
- provést "mezinárodní skok" přes jinou kouli, když nabere tágem hrací kouli. Udeřit kouli nad středem je možné.
- použít osmou kouli nejdříve v kombinaci s úderem, když stůl není otevřen.

Tresty:

Soupeř dostane kouli do ruky, to znamená, že ji může umístit kdekoliv na stůl (ne za hlavní čáru, kromě startovního rozstřelu)

Vynesení koule:

- Vynesení koule znamená vytažení koule z díry a její postavení na příčnou linii co možná nejblíže k okraji stolu.

Konec hry:

1. faul při hře na osmou kouli,
2. vhození 8 koule do stejné díry jako poslední koule jeho skupiny
3. když označíme 8 kouli a nestrefíme se
4. vyskočení 8 koule dolů ze stolu kdykoliv
5. vhození 8 koule do jiné díry než bylo dáno
6. vhození 8 koule, pokud jsme ji neoznačili (kromě začátku). 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE