MENU - zobrazit / skrýt

Jak si správně oholit hrudník


Ještě než se pustíte do odstraňování porostu na vaší mužné hrudi, zvažte, zda to opravdu chcete. Má to své výhody i nevýhody. Hrudník pokrytý chlupy může být znakem mužnosti a zralosti, pro některé ženy je vyloženě přitažlivý. Chlupatý hrudník může být také méně citlivý na dotek a méně náchylný k podráždění než oholená pokožka. Na druhé straně někteří muži preferují hladký hrudník pro lepší vzhled nebo pohodlí, zejména v letních měsících nebo při sportovních aktivitách.

Technika holení hrudníku

Pokud už jste se rozhodli, že ochlupení na hrudníku opravdu nechcete, je potřeba určit, co by mělo být výsledkem. Při rozhodování, zda oholit celý hrudník nebo jen jeho část, zvažte svůj osobní styl a preference. Někteří muži volí částečné holení pro zvýraznění svalů, zatímco jiní preferují kompletní holení pro hladký a čistý vzhled. Opět je volba jen na vás.

Holení do hola vs. zkrácení ochlupení

Kompletní oholení hrudníku poskytuje hladký vzhled, ale může vyžadovat častější údržbu a je náchylnější k podráždění. Zkrácení ochlupení je méně drastická volba, která snižuje riziko zarostlých chloupků a podráždění, ale nemusí poskytnout stejně hladký vzhled.

Holení hrudníku strojkem

Elektrický strojek nebo zastřihovač je vhodný především při zkracování chlupů.
Začněte sprchou s teplou vodou, aby se chloupky změkčily. Následně je osušte ručníkem a není od věci je i rozčesat hřebenem. Použijte čistý a ostrý strojek. Vyberte si takový, který umožňuje nastavit délku střihu.
Vlastní holení začněte s nejdelším nastavením a postupně zkracujte délku, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu. Směr holení není potřeba asi příliš řešit. Moc nad tím nepřemýšlejte a jeďte strojkem tak, co vám ruka dovolí. Opatrní buďte hlavně v okolí bradavek a poblíž podpaží, hrozí riziko poškrábání či odření citlivých partií.

Holení žiletkou

Narozdíl od zkracování ochlupení strojkem znamená použití žiletky, že půjdete "dohola". Pokud máte strojek s nástavcem, doporučujeme nejprve vzít na zkrácení chlupů strojek s nástavcem nebo případně nůžky. Až poté je vhodné začít se holit žiletkou. Jak na to? Pokud jsou chloupky už dostatečně krátké, tak se osprchujte teplou vodou pro změkčení chloupků a otevření pórů. Následně na mokrou pokožku naneste holicí pěnu nebo gel a nechte působit několik minut. Břit holítka veďte rovnoměrným pohybem po hrudník. Pravidelně jej proplachujte, ať není zanesen zbytky chlupů a pěnou. Velmi opatrní buďte hlavně v okolí bradavek, ať se neříznete.
Po holení stejně jako v případě holení strojkem použijte hydratační krém nebo balzám po holení. Předejdete tak podráždění pokožky.

Rizika spojená s holením hrudníku

Holení hrudníku může způsobit podráždění pokožky, zarostlé chloupky a v některých případech i infekce. Použití ostré žiletky, čistého strojku a kvalitního holicího gelu nebo pěny může tato rizika minimalizovat. Po holení aplikujte hydratační krém nebo krém po holení, abyste udrželi pokožku hydratovanou a zmírnili podráždění.

Na závěr ještě jednou zopakujeme: holení hrudníku je osobní volba. Neexistují žádné standardy a rozhodující je vaše pohodlí. Někdo preferuje hladký vzhled, jiní si cení přirozeného vzhledu chlupatého hrudníku. Záleží jen na vás, kterou cestu si vyberete

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE