MENU - zobrazit / skrýt

Opalování v soláriu, aneb opálený celý rok


Většina chlapů si myslí, že solárium je jen pro ženy, v duchu si říkají: "Cože? Solárko? To není nic pro mě!". Ale dneska toto klišé už neplatí. Muž v soláriu už není nic neobvyklého. Záleží jen na vás, jestli chcete mít během studených měsíců bílou pokožku jak stěna, nebo se vyhřát v soláriu a vsadit na image opáleného navrátilce od moře. Chcete vědět, co je nutné znát, než se vydáte do solária?


 

Ano, opalování v soláriu má své nevýhody a rizika, ty se však snižují, pokud ho budeme využívat ve zdravé míře. Jednou z mála nevýhod je vysušená a staře vypadající pleť. Ovšem toto se dá snadno eliminovat pomocí speciálních krémů. Odměnou pro vás bude krásně opálená pokožka během celého roku. Tak směle do toho!

Dobrý výběr

První, co musíte udělat, je vybrat si dobré solární studio. Vzhledem k tomu, že neexistuje nic konkrétního podle čeho se můžete řídit, radíme dát na zkušenosti a reference známých. Samozřejmě nejlepší je, si solární studio prohlédnout osobně, jestli vše vypadá čistě, zeptat se obsluhy na kvalitu trubic a na vše co vás zajímá. Pokud máte ze solária dobrý pocit a milá obsluha je vstřícná, neuděláte chybu ve výběru, v opačném případě jděte o dům dál ke konkurenci.

Zhodnoťte pokožku

Před vstupem do solária je důležité zhodnotit svůj fototyp pokožky. Pokud vaše bílá pokožka svítí na dálku, je dobré začínat pomalu a zlehka. Jestli jste ten ty typ, který je po dvou dnech u moře jako černoch, můžete si dovolit víc. Ideální je nechat si poradit od obsluhy, která má jisté zkušenosti, jak dlouho vystavit své tělo umělému slunci.

Co kosmetika a léky?

Jestli používáte deodorant nebo parfém, případně obojí dohromady, snažte se tyto kosmetické přípravky vynechat před vstupem do solária. To samé platí i o různých lécích. A ptáte se proč? Důvod je jasný, v kombinaci s UV paprsky můžou tyto přípravky vyvolat nepříjemnou alergickou reakci. Do solária si vždy zakupte specializované přípravky, které obsahují látky chránící vaší pokožku před vysoušením a zároveň pomáhají rychleji dosáhnout hnědého odstínu.

Jak často se opalovat?

Existují jisté obecně známé pravidlo, kolikrát by se mělo maximálně tělo vystavit umělému slunci. Takovou horní hranicí je asi 50 návštěv do roka. Slunění by se mělo opakovat minimálně s jednodenní přestávkou. V žádném případě se nesnažte urychlit opálení opakovanou návštěvou solárii během jednoho dne.

Typy solárií?

Solária můžeme rozdělovat celkem do čtyř skupin. První dělení je na vertikální a horizontální. Zde záleží jen na vás, v jakém se cítíte příjemněji, a které je pro vás pohodlnější. Další, poněkud zásadnější dělení je na normální a turbo solárium. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma typy, je doba strávená uvnitř solária. U normálního solária je doba slunění dvakrát delší než u turbo solária, ale opálení by mělo vydržet o něco déle. Turbo solárium naopak nabízí opálenou pokožku za kratší dobu, ale trvanlivost je nižší.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE